Szpitalna- ulica, na której mieścił się cały świat, zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na bezpłatny spacer organizowany przez Wielokulturowy Kraków we współpracy z Muzeum Historyczne Miasta Krakowa w ramach programu Muzeomania. Ulica Szpitalna jest soczewką, która skupia różnorodność wyznaniową historycznego, ale i współczesnego Krakowa. Na przestrzeni lat funkcjonowało tu wiele obiektów sakralnych związanych z judaizmem, katolicyzmem, prawosławiem i protestantyzmem. Odwiedzając tylko tę jedną ulicę w Krakowie, można opowiedzieć o bogatym i niezwykle różnorodnym dziedzictwie religijnym i kulturowym naszego miasta. Po Szpitalnej oprowadzać będą członkowie inicjatywyWielokulturowy Kraków, a także przedstawiciele religii i kultur obecnych przy ul. Szpitalnej.

Spacer rozpocznie się o 12:00 w dniu 14.01 (sobota) w Kamienica Hipolitów.

UWAGA! Na wydarzenie nie trzeba się zapisywać, po prostu zabierzcie znajomych i przyjdźcie:)

Zapraszamy i prosimy o udostępnienie wiadomości!

Skip to content