Serdecznie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby na kolejną odsłonę jednej z naszych ulubionych tras: „Śladem nieistniejących świątyń”.
O czym jest spacer?
W czasie spaceru spróbujemy znaleźć pozostałości po krakowskich świątyniach, których już nie ma, bądź pełnią obecnie inną funkcję. Będzie to pretekst do rozmowy o wielowyznaniowości w Krakowie – historycznej i współczesnej.
Na naszej drodze znajdą się świątynie rzymsko – katolickie, ewangelickie i synagogi. Każda z nich ma inną historię, a wszystkie zbierze i przekaże nasza przewodniczka – Dominika Zębala.
Spacer opiera się o autorski scenariusz, który powstał m.in na bazie materiałów zgromadzonych przez Grzegorza Bednarczyka na stronie http://www.jazon.krakow.pl/koscioly/.
Jak wziąć udział?
Spacer odbędzie się 19 września (sobota), rozpoczniemy o 10:00 na Placu Wolnica, zaś zakończymy ok. 12:00 w okolicach Teatru im. J. Słowackiego. Udział w spacerze jest bezpłatny, aby się zapisać prosimy o przesłanie wiadomości z imieniem i nazwiskiem uczestników/uczestniczek na adres kontakt@wielokulturowykrakow.pl.
Liczba miejsc jest ograniczona do 20, decyduje kolejność zgłoszeń.
O nas
Przewodniczka: Dominika Zębala
Na co dzień pracuje jako przewodniczka miejska odkrywając dla odwiedzających Kraków. Z wykształcenia kulturolożka bliskowschodnia i niedoszła rusycystka, z pasji fotografka, kucharka i podróżniczka. Kiedy akurat nie podróżuje, chętnie dzieli się z Wami swoją bliskowschodnią wiedzą na blogu stosunkowobliskiwschod.pl. Dumna właścicielka psa Alefa.
Organizator: Stowarzyszenie Wielokulturowy Kraków
Stowarzyszenie zostało zarejestrowane w sierpniu 2018 r., jednak jako nieformalna grupa działamy od 2016 r. Skupiamy się na dwóch grupach odbiorczych: mieszkańcach i mieszkankach Krakowa, a także pracowniczkach i pracownikach organizacji pozarządowych zajmujących się mniejszościami narodowymi, etnicznymi i religijnymi w Krakowie. Od 2016 r. zorganizowaliśmy kilkadziesiąt wydarzeń networkingowych i edukacyjnych, w tym: śniadań, spacerów tematycznych, warsztatów dla młodzieży. Prowadzimy również stronę internetową wielokulturowykrakow.pl, na której znajdziecie krakowską Bazę Wielokulturowości, informacje na temat naszych projektów, a także blog z poleceniami dzieł kultury i popkultury związanymi z wielokulturowością. Stowarzyszenie liczy obecnie 9 członkiń i członków, wszystkie zainteresowane osoby serdecznie zapraszamy do współpracy.
Spacer jest częścią projektu „Wiele kultur – jeden Kraków”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy Kraków.