Audycja "Wielokulturowe opowieści", prowadzące: Joanna Antonik i Mery Zimny

Ruszamy z audycją „Wielokulturowe opowieści” w radiu JAZZKULTURA

Miło nam ogłosić, że zaczynamy piękną przygodę z radiem JAZZKULTURA, gdzie będziemy prowadzić comiesięczną audycję „Wielokulturowe opowieści”: o Krakowie, mniejszościach, różnorodności kulturowej i wszelkich rzeczach, które z tymi tematami wiążą. 

Wielokulturowe opowieści to audycja, którą prowadzimy my, członkinie i członkowie Stowarzyszenia Wielokulturowy Kraków. Na co dzień zajmujemy się prowadzeniem edukacji nieformalnej i pokazywaniem wielokulturowego oblicza naszego miasta. W audycji będziemy nie tylko pokazać różnorodność etniczną, narodową i wyznaniową naszego miasta – Krakowa, ale też skupiać się na oswajaniu i pokazywaniu różnych aspektów wielokulturowości. Gospodyniami audycji są: 

Joanna Antonik –  prezeska Stowarzyszenia Wielokulturowy Kraków, w którym zajmuje się koordynacją projektów społecznych i pracą całego zespołu. Joanna to absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Wieloletnia współpracowniczka Stowarzyszenia Jewish Culture Festival in Krakow. Entuzjastka edukacji nieformalnej i różnorodności społecznej, ciekawa miasta w którym żyje i historii ukrytych w jego zakamarkach. Czytelniczka szczególnie ceniąca literaturę faktu, biografie i pięknie wydane komiksy. Feministka.

Mery Zimny – dziennikarka muzyczna z powołania. Choć nie studiowała dziennikarstwa – ukończyła historię i kulturę współczesną na UJ-cie – zajmuje się nim od czasów studenckich. Od 2012 roku związana z redakcją magazynu JazzPRESS. O jazzie pisze również dla Jazz Forum. Publikowała także m.in. w: Gazecie Magnetofonowej, Ruchu Muzycznym, Magazynie Lizard. Z radiem związana od 2018 roku, kiedy zaczęła prowadzić autorską audycję poświęconą jazzowi i muzyce improwizowanej w Off Radiu Kraków („Zimna płyta”). Później prowadziła audycje w RadioJAZZ.FM Kraków. Członkini stowarzyszenia Wielokulturowy Kraków, w ramach którego współtworzyła m.in. fotoreportaż „Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa” oraz wielokulturowe podcasty.

Fot. Klaudia Krupa

Skip to content