„Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie

W dniach od 4 lutego do 29 marca wystawę „Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa” można zobaczyć poza granicami naszego miasta, w  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie.

A wszystko zaczęło się od Asi, studentki zarządzania w kulturze, miłośniczki sztuki i wolontariuszki, która w realizowała w skawińskiej Bibliotece różnorodne działania i interwencje artystyczne. Dzięki postowi Asi w jednej z grup na facebook’u dowiedzieliśmy się, że poszukuje ona informacji o ciekawych aktualnych projektach wizualnych. Kilka (entuzjastycznych) wiadomości później obie strony nabrały przekonania, że to świetny pomysł aby wielokulturowy fotoreportaż  znalazł się w Skawinie.

Wystawa „Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa” opowiada o bogactwie kulturowym, narodowym i wyznaniowym współczesnego Krakowa. Bohaterowie i bohaterki fotoreportażu to osoby różnych narodowości i wyznań, które są związane z Krakowem i działają na rzecz swoich społeczności, ale też angażują się w życie miasta.  Naszych bohaterów i bohaterki można na co dzień spotkać w miejscach i organizacjach związanych z pracą społeczną i wolontariatem, a także na wydarzeniach promujących kulturę czy wielokulturowość w Krakowie.

Fotoreportaż to 12 różnych narracji i doświadczeń opowiedzianych za pomocą fragmentów wywiadów oraz portretów, które wykonali członkowie Niezależnego Klubu Fotograficznego. Z całością przeprowadzonych wywiadów można zapoznać się na stronie internetowej projetu obliczakrakowa.com.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom i Dyrekcji Biblioteki za umożliwienie realizacji pomysłu Asi, a wszystkich Skawinian i Skawinianki zapraszamy do spotkania z naszymi bohaterami i bohaterkami w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie!

Projekt powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Wielokulturowy Kraków i Niezależnego Klubu Fotograficznego. Został zrealizowany w 2017 roku przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków. Wystawa w Skawinie jest współorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Skawinie.

Skip to content