Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej “U-WORK”

Fundacja powstała w lipcu 2016 roku jako odpowiedź na potrzeby obcokrajowców w Polsce. Pomysł zrodził się na podstawie obserwacji Ukraińców-studentów, którzy mieli trudności w załatwianiu formalności dotyczących życia codziennego. Osoby, które wtedy otrzymały pomoc, dziś są wolontariuszami w Fundacji i chętnie pomagają innym.

Zjawisko migracji i wielokulturowości postrzegane jest przez Fundację w kategoriach szans i nowych możliwości, nie tylko dla samych cudzoziemców, ale również dla całej społeczności Krakowa. Dlatego Fundacja dokłada wszelkich starań, aby migrant zawsze znajdował się w centrum uwagi, a otoczony należytym wsparciem, potrafił poradzić sobie z załatwieniem formalności w urzędach i instytucjach publicznych, integrował się ze społecznością lokalną oraz w pełni uczestniczył w życiu kulturalno-społecznym miasta i regionu.

Fundacja podejmuje też działania, które pozwalają mieszkańcom Krakowa na włączenie się w przyjęcie obcokrajowców. Takie podejście wymaga wielu przedsięwzięć mających na celu odpowiednią organizację współpracy oraz nawiązanie kontaktów z odpowiednimi urzędami i instytucjami.

Organizacja posiada:

  • ofertę kulturalną (spotkania, wykłady, spacery)
  • społeczność (etniczną, wyznaniową, narodową), którą zrzesza

Adres: ul. Batorego 2/28

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 09:00-17:00

Strona internetowa: u-work.pl

Adres e-mail:     fundacja@u-work.pl 

Fanpage: fundacja.uwork

 

Skip to content