Fundacja Mifgash

880 170 692

Początki Fundacji MIFGASH sięgają 2009 roku, kiedy grupa krakowskich studentów zainicjowała spotkania z izraelską młodzieżą odwiedzającą Polskę (hebrajskie słowo „mifgash” oznacza spotkanie). W krótkim czasie działalność grupy poszerzyła się o warsztaty dla młodzieży z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Tak też powstał projekt edukacyjny pt. "Między Krakowem a Jerozolimą", który od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem szkół z terenu Małopolski.

Ponieważ wierzymy, że spotkania i rozmowy są najlepszą drogą do przełamywania stereotypów i przeciwdziałaniu dyskryminacji, w 2013 r. nasza oferta poszerzyła się o projekt pt. "Alef-Bet kultury żydowskiej", skierowany do edukatorów formalnych i nieformalnych z całej Polski. Ponadto, czynnie uczestniczymy również w organizacji obchodów likwidacji getta w Krakowie, prowadząc nie tylko wykłady i spotkania, ale również wycieczki edukacyjne po terenie dawnego getta w Podgórzu.

Grupa naszych edukatorów – wśród których są studenci, absolwenci i doktoranci – dokłada wszelkich starań by przekazać swoją wiedzę i pasję wszystkim zainteresowanym. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. 

Instytucja posiada:

  • ofertę kulturalną
  • ofertę edukacyjną

Adres: ul. Juliusza Lea 213; 30–133 Kraków
Strona internetowa: www.mifgash.org.pl
Numer telefonu: +48 880 170 692
Adres e-mail:  info@mifgash.org.pl
Fanpage: Centro Latino

Skip to content