Fotoreportaż wielokulturowy w Muzeum PRL

W mini galerii promocyjnej w hallu Muzeum PRL-u można do końca sierpnia oglądać gościnną prezentację „Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa”. To wystawa zdjęć i wywiadów prezentujących bogactwo kulturowe, narodowe i wyznaniowe Krakowa. Bohaterowie i bohaterki fotoreportażu to osoby różnych narodowości i wyznań, które są związane z Krakowem i działają na rzecz swoich społeczności, ale też angażują się w życie miasta. Do udziału w fotoreportażu zaproszono 12 bohaterów: Syryjczyka, Polkę-Żydówkę, Gruzina, Polkę-Romkę, Litwinkę, Czeszkę, Ukrainkę, Amerykanina, Szkota, Ukraińca, Gujańczyka i Polkę-muzułmankę – osoby, które wybrały Kraków na swój dom. „Nasi bohaterowie i bohaterki wykonują różne zawody, zajmują się także pracą społeczną na rzecz promowania swojej kultury, etniczności, wyznania lub wielokulturowości. Dzięki tej wystawie chcemy pokazać, że Kraków jest tworzony przez różnorodne osoby i każda z nich wnosi do naszego miasta unikatową wartość”.

Projekt powstał dzięki współpracy grupy nieformalnej Wielokulturowy Kraków i NKF – Niezależny Klub Fotograficzny. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków.

Skip to content