Fotoreportaż „Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa” w Urzędzie Miasta Krakowa

W dniach 17-30 września wystawa „Mój, Twój, Nasz. Oblicza Krakowa”, będzie gościć w holu Urzędu Miasta Krakowa przy pl. Wszystkich Świętych 3-4. 

Wystawa prezentuje bogactwo kulturowe, narodowe i wyznaniowe Krakowa. Bohaterowie i bohaterki fotoreportażu to osoby różnych narodowości i wyznań, które są związane z Krakowem i działają na rzecz swoich społeczności, ale też angażują się w życie miasta. Do udziału w fotoreportażu zaprosiliśmy 12 bohaterów – osoby, które wybrały Kraków na swój dom. Nasi bohaterowie i bohaterki wykonują różne zawody, zajmują się także pracą społeczną na rzecz promowania swojej kultury, etniczności, wyznania lub wielokulturowości. Wśród nich znajdują się:
Eugeniusz Daszewski – licencjonowany przewodnik po Krakowie, 
Katrin Přikrylová – właścicielka bloga Czeszka w Polsce – Češka v Polsku, 
Wassim Ibrahim – kompozytor, doktorant na Akademii Muzycznej w Krakowie, 
Zviad Omiadze – właściciel restauracji „Tbilisuri”, 
Lana Dadu – przewodniczka po Krakowie, Litwinka, która stała na czele Polek i Polaków podczas czarnych protestów w Krakowie, 
Joanna Talewicz-Kwiatkowska – doktor antropologii kulturowej, prezeska Fundacji Dialog-Pheniben zajmującej się promowaniem wielokulturowości oraz wiedzy o społeczności romskiej, 
David McGirr – właściciel firmy Kraków Photo Tours, założyciel strony internetowej Kraków Expats Directory, oraz kanału na Youtubie „Kraków TV”, 
Zofia Radzikowska – Żydówka, Polka, prawniczka, publicystka, aktywnie działająca w JCC Kraków (Centrum Społeczności Żydowskiej)
Brian Scott – Polak z Gujany, krakowianin. Kiedyś dziennikarz, obecnie nauczyciel i aktor
Anetta Dziedzic – Polka, muzułmanka, przewodnicząca Centrum Muzułmańskiego w Krakowie
Tetiana Demydko – Ukrainka, aktywistka, freelancerka, założycielka Collaborate, Krakow!, 
Paul Kulon – założyciel strony The Krakowist, Polak, Amerykanin, założyciel fundacji wspierającej start-upy

Dzięki tej wystawie chcemy pokazać, że Kraków jest tworzony przez różnorodne osoby, które wnoszą do naszego miasta unikatową wartość. Do wystawy dołączone są zwycięskie zdjęcia w konkursie fotograficznym „Wielokulturowość w Krakowie”. Częścią integralną projektu jest strona internetowa obliczakrakowa.com.

Projekt powstał dzięki współpracy grupy nieformalnej Wielokulturowy Kraków i Niezależnego Klubu Fotograficznego. Został zrealizowany przy wsparciu finansowym Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków. Wystawa w Urzędzie Miasta Krakowa jest współorganizowana przez Miejski Ośrodek Wspierania Inicjatyw Społecznych.

Skip to content